Mitsubishi Electric Klima
Isı Geri Kazanımlı Havalandırma Cihazları
Konforlu, sağlıklı ve enerji tasarruflu bir ortam yaratmak için yalnızca klima sistemi yeterli değildir. İç ortam havası zamanla karbondioksit, sigara dumanı, toz ve polen gibi maddeler ile kirlenir. Bu noktada Lossnay sistemi ile ortamdaki kirli hava dışarı atılırken, diğer taraftan da ortama taze hava verilerek sağlıklı ve konforlu ortamlar yaratılır. Bunun ötesinde hem gizli, hem de duyulur ısı transferi yüksek verimle gerçekleştirildiği için enerji tasarrufu sağlanır.
ÓCopyright 2008 Commander Bilgisayar ve Video Kayıt Stüdyosu 0322 453 20 54. All Rights Reserved
Lossnay’in benzersiz konforunun özünde çapraz akış ve plaka kanat yapısı bulunmaktadır. Özel üretilmiş olan bir kağıttan oluşan diyafram taze ve egzost havalarını tamamen birbirinden ayırır ve ortama sadece taze havanın verilmesini sağlar. Bu özel kağıdın yüksek ısı transfer ve nem alma özelliği sayesinde taze hava ve egzost havası arasında ısı transferi (sıcaklık ve nem) yüksek verim ile gerçekleşmektedir.

Ultra-İnce 25 µm Film ile yeni Lossnay çekirdeği en yüksek performansa ulaştı.
Yeni Lossnay modeli nem geçirgenliği, gaz tutuculuğu ve ısı transfer verimi yüksek “Üstün Lossnay Çekirdeği”ne sahiptir.
Çoklu - Havalandırma Modu gibi bir çok fonksiyon besleme havası ile egzost havası arasındaki dengeyi sağlarken harici ısıtıcı kontrol devresi ile soğuk iklimlerde sorunsuz çalışma sağlanmaktadır. Kullanımı kolay bu üniteler ile her türlü havalandırma ihtiyacı karşılanmaktadır.

150 m3/h ~ 2000 m3/h kapasite aralığında bulunan Lossnay üniteleri ister bağımsız ister diğer klima sistemlerine entegre olarak çalıştırılabilir.

Lossnay sistemi en çok Okullar, Ofisler ve Restorantlar tarafından tercih edilmektedir.
Okullar:

Taze havanın sabit akışı, bir yerde bizim okullarımızda olduğu kadar öyle önemli değildir. Bugün birçok öğrencinin, uzun zamanını geçirdiği sınıflarda, carbonic gazların birikmesinden dolayı, uyanıklık ve konsantrasyon için hayati olan oksijenin düzeylerini azalmaktadır. Bu, pencerelerin, kapalı kalmaya yöneldiği kış ayları esnasında özellikle daha yoğundur.
    Lossnay, oksijeni tedarik ederek sınıflara taze açık hava dolmasını sağlar, ve sadece karbondioksiti çıkarmaz, aynı zamanda diğer kirletici maddeler ve kokularıda dışarı atar.
Ofisler:

Birçok ofis binası bugün, küçük ve hava geçirmez yapılardır veya doğal havalandırmaları yoktur. Klimalar ile yaratılan doğal olmayan çevrede, havalandırma olmadığında, bakteriler için müsait bir yer haline gelmektedir. Az havalandırılan binalar, hasta bina sendromuna yükselişi verebilir. Baş ağrıları, ağrılı gözler, kaşınma, ve konsantrasyon kaybına sebep olmak bilinen problemlerdir. Bu, sadece rahatsızlık vermez, çalışanlar için en kötüsü hastalık riskidir. Ve bu sebeplerden dolayıda çalışanların performansında, üretkenliklerinde sürekli bir azalma görülmektedir. Binayı sürekli havalandırmak ve taza oksijen vermek çalışma kalitesini arttıracaktır.
Restaurant'lar, Lokantalar:

Bir restaurant'ın atmosferi, müşterilerin mutlu olup tekrar gelmeleri için önemlidir. Alışılagelmiş temizlik, çekici bir atmosfer için gereklidir ve lokantalar aynı zamanda mekanlarının sıhhi olduğunu garanti etmeye önem gösterirler. Sağlıklı koruma ve alışılagelmiş temizlik, yine de yeterli değildir. Bir lokantanın, ne kadar temiz bakabildiğine bağlı olmaksızın, eğer, havada bazı can sıkan kokular varsa, bütün o gayretler boşa gider ve lokantanın temiz şekli, donuklaştırılır. Bu sebepler için biz Lossnay'i taze hava vermesi için lokanta sahiplerine tavsiye ediyoruz. Lossnay'in üstün havalandırma yetenekleri, her nefesle taze bir hava solunacağını garanti eder. Lossnay, salonun sıcaklığında minimal değişiklikle taze açık hava almasını sağlar, dikkate değer sıcaklık geri alınma teknolojisiyle mutlu tutar, enerji ve masraftan tasarruf ettirir.
Mitsubishi Electric Klima 'nın Lossnay sisteminin çalışma prensibini yukarıdaki video'dan izleyebilirsiniz.
Lossnay Isı Geri Kazanımlı Havalandırma Ünitesi
RSS
Kampanyalar          Fiyatlar            Referanslar        Hakkımızda           İletişim